#brösür #reklamajansi #logotasarim #webtasarim #kurumsalkimliktasarim
Broşür; bir firmanın, ürün ya da hizmetlerini en iyi şekilde tanıtımı aracıdır. Öncelikle kurumsal olmak isteyen ve kendini iyi tanıtmak isteyen firmaların kendilerini anlatabildikleri en ideal yollardan biridir broşür. Burada amaç, ekonomik etkenler ile firmanın en iyi şekilde tanıtımının gerçekleştirilmesi, çekici ve açıklayıcı etkin reklam materyalleridir. Markalar broşürler sayesinde hedef kitleler ve firmanın ürünleri ya da hizmetleri hakkında bilgi sahibi olurlar. Espass İstanbul olarak, bu durum, söz konusu firmanın tercih edilebilirliğini arttırmaya kreatif çalışmalarıyla yardımcı olur ve hedef kitlelerin artış göstermesi ile birlikte pazarlama faaliyetleri başarıya ulaşır.
Broşürler, müşterilerin talepleri doğrultusunda farklı tasarım ve şekillerde basılabilmektedir; tek sayfa olabileceği gibi katlamalı olarak birden fazla sayfalı tasarımını yapmak da mümkündür. Aynı zamanda, broşür içerikleri yine müşteri taleplerine göre şekillenmektedir. Broşürlerde, yalnızca firma hakkında genel bir bilgi verilebileceği gibi, firmanın tek bir ürünü ya da hizmeti hakkında da bilgi verilebilmektedir. Ajans yaratıcı ekibi tarafından yapılan broşürler, tanıtım ve pazarlama faaliyetleri kapsamında basılan broşürlerin malzeme kalitesi, hedef kitleler açısından oldukça önemlidir. Çünkü hedef kitleler, ellerine aldıkları broşürlerin malzeme kalitesine ve kurumun kurumsal bakış açısına ve tasarımına bakarak firma hakkında genel bir izlenime ve fikre sahip olurlar. Dolayısı ile firmalar için broşür basımı ile tasarımı özen ve dikkat gerektiren bir iştir.
Broşür Nasıl Tasarlanmalıdır?
Broşürler, iyi bir reklam ajansı tarafından tasarlandığında oldukça etkili bir reklam ve tanıtım materyalidir. Müşteriler tarafından doğru bir brief alındığında sonucun talebi karşılayan bir çözüm olduğu görülmektedir. Espass İstanbul Reklam Ajansı yaratıcı ekibi bu reklam ve tanıtım materyallerinin başarıya ulaşması için dikkat edilmesi gereken tüm donanım ve unsurlara fazlası ile sahiptir. İyi ve başarılı bir broşürde olması gerekenler tüm detaylar şunlardır:
- Verilmesi istenen ana mesaj broşürün başında ya da broşürün ana kapağında yer almalıdır.
- Broşürlerde kullanılan görsel ilgi çekici olmalıdır.
- Broşür kolay anlaşılır ve kolay okunabilir olmalıdır.
- Broşürlerde tercih edilen renkler birbiri ile uyumlu olmalı ve renk karmaşasından uzak durulmalıdır.
- Broşür için tercih edilen kağıt kaliteli olmalıdır.
Broşür Çeşitleri
Broşürler genel olarak mat kuşe ya da parlak 1.hamur kağıtlar kullanılarak hazırlanır. 1. hamur kağıtlar 80 ile 160 gr arasında tercih edilirken, kuşe kağıtlarda 90 ile 350 gr arasında tercih edilir. Broşürlerin ebat tercihleri, genellikle içeriğe göre belirlenir. Broşürde verilecek olan bilgilerin azlığı ya da çokluğu ebat belirlenmesinde etkilidir. Broşürlerde çoğunlukla A4 ya da A5 tercih edilir. A4 ve A5 broşürler tek sayfa olabildiği gibi müşteri taleplerine bağlı olarak çok sayfalı olarak da tasarlanabilmektedir. A4 boyutundaki 1. hamur kağıtlar, ikiye katlanarak ya da üçe katlanıp bir zarf içerisine sığabilecek şekilde tasarlanabilmektedir
Espass İstanbul  Reklam Ajansından Projeniz Hakkında Detaylı Fiyat Teklifi Almak İçin 
=> 0212 281 81 61​​​​​​​
Online Whatsapp için numaraya tıklayınız.
+90 553 383 90 82

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top