Kurumsal Kimlik markaların şirket içinde ve şirket dışındaki eşsiz yüzüdür. Markanın tüm pazarlama imajını oluşturan, şirket içinde çalışan kişilerin kurum içi güvenini veya güvensizliğini belirleyen, hedef kitlesindeki bayi, distribütör veya son kullanıcı "müşterileri" ne karşı duruşunu belirleyen tasarım ve duruşunun tamamıdır.
Kurumsal kimliğiniz broşür tasarımınızla ve hatta müşterilerinizin web sitenizde gezinme rahatlığıyla bile şekillenebilir. Yani müşterilerinizin algıları kişisel deneyimle gelişir ve bunları tanımlamak pek de kolay değildir.
Şirketlerin markalaşma yolunda ki ilk argümanı kurumsal kimliktir. Pazarlama veya ürün çalışmalarında seçtiğiniz bir çok baskı firması, reklam ajansı, veya medya planlama ajansı dahil olmak üzere, tüm partnerlerinizi bir arada tutan kurumsal kimlik rehberiniz olmadan, hedefi belirli olmayan yola girmeniz kaçınılmazdır.
Kurumsal Kimlik Tasarımı Önemi; Marka veya kurumun şirket içi ve şirket dışında duruşunu ve pazarlamada (marketing), görünen yüzü ve kurumun kendini ifade etme şeklidir . Kurumların markalarının daha etkili kullanılması ve bütünlük teşkil etmesi amaçlanarak kurumsal kimlik tasarımı hazırlanır
İyi hazırlanmış ve sunulmuş kurumsal kimlik, kurumunuzun imajınızı yükseltirken, dış dünyaya güçlü görünmenizi, markanızın hafızalarda yer edinmesini sağlayacaktır. Kurumsal Kimliğiniz sayesinde kazandığınız imajınız reklam yatırımlarınızda da çok fazla maliyetlere girmeden etkisini her zaman hissettirecektir.
Farklı olun: Kurumsal kimlik tasarımlarınızı rakiplerinizden farklı yapmak ve yenilikçi bir yaklaşım sergilemek, markanızını pazarda ayrı bir yerde konumlandırmanıza yardımcı olur.
Markanızın Hatırlanma Değeri: Marknanızın kimliği sayesinde, müşterileriniz markanızı hatırlar ve satın almada bu değer önemli bir rol oynar.
Kurumsal kimliğinizi oluşturmak için size ilham verebilecek en iyi 10 kurumsal kimlik tasarımı örneklerini inceleyin, #espassistanbul #kurumsalkimlik 0212 281 81 61
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?
Gönder
Teşekkürler!

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top