Marka Algısı ve Değeri Taşıyan İyi Bir Logo Tasarımı ile sizi hedef kitlenize ulaştıracak Espassistanbul Reklam Ajansı -İstanbul merkezli firmadır. Logo Tasarımı Ve Marka ; Firmaların, kurumların, işletmelerin veya bireylerin kimliğini yansıtan en önemli görsel öğedir. Espassistanbul olarak Logo tasarımı vizyon açısından oldukça önem taşımaktadır. Günümüzde modern işletmeler artık misyonları kadar vizyonlarına da önem vermeye başladılar. Bu bakımdan görselliğin en iyisini isteyen şirketler marka oluşturmak adına logo tasarımı üzerine yoğunlaşmışlardır. Şirketlerin imzası olarak tanımlanacak logo tasarımı firmanın başlangıç düzeyinde yapılması ve tasarlatılması gereken görsel bir sembol niteliğini aldığı için şirketin her yapacağı iş ve hizmet o logo veya imza ile anılacaktır.
Espassistanbul Reklam Ajansı size ve reklam ajansınıza çok önem verir. Bu nedenledir ki ne kadar iyi ve kaliteli bir Logo Tasarımı Ve Marka'nız var ise o kadar güçlü marka ve imaj görüntünüz var demektir. Bu unsurlar göz önünde bulundurulurken marka oluşturmak ve marka değeri olan logo tasarımı için firmalar ve logoyu kullanacak şirketlerin öne çıkarmak istediği ve dikkat çekmek istediği noktaları vurgulamayı ve ayırt edici işlevine dikkat etmeleri gerekir.
Logonuz her zaman için sektörünüz ve yaptığınız iş ile bir bütün olmalı hedef kitleye kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı hissettirmelidir.
Logo Tasarımı ve Marka Algısı Oluşturan Kurumsal Firma Özellikleri;
-İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır.
-Her insanın bir kişiliği olduğu gibi, kuruluşların da bir kişiliği vardır. Logonuz bunu yansıtmalıdır. Mesajını üstünde taşımalıdır.
-Özgün olmalıdır. Logonun yapılış amacı zaten ayırt edicilik sağlamaktır. Eğer var olan bir markayı çağrıştırıyor ve kopya niteliğinde ise pozitif değil negatif etki görürsünüz.
-Renk ve biçim olarak bütünlük içinde olmalı. Değişik yerlerde (kâğıt üstünde, rölyef olarak, rozet için, vb.) kullanılabileceği unutulmamalıdır. Küçültüldüğü zaman ayrıntılarını kaybedecek özellikte olmamalıdır.
-Logolar, okunabilir olmalıdır, özgünlük yaratmak kaygısıyla gereksiz çizgi ve resimler kullanılmamalıdır. Harf âdetinin çok olması, okunurluğu bozmamalıdır.
-Sade, kolay anlaşılır, hatırlanması kolay, mümkün olduğunca az sayıda renkten oluşmalıdır. Her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır. #espassistanbul #logotasarımı 0212 281 81 61 
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?
Gönder
Teşekkürler!

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top