Vitrin ve Mağaza İçi Tasarımlarının Önemi  
Müşterilerinizi etkilemenin ve onları mağazamıza çekmenin birinci yolu güzel bir şekilde dizayn edilmiş vitrinlerdir. Vitrinler mağazaların kalitesini direk olarak müşteriye yansıtır. Müşteri vitrini ilgi çekici bulursa ürünleri daha yakından görmek ister ve mağazaya girip alışveriş yapar. Bunun için mağazamızın vitrinine oldukça iyi bakmak zorundayız. Vitrin tasarımında bazı noktalara dikkat etmemiz gerekir. Bu noktalar;
Vitrin tasarımı nasıl yapılır diyenler için ilk olarak vitrinimizde ne kadar çok ürün varsa o kadar çok ürün satarız gibi yanlış olan anlayıştan kurtulmamız gerekir. Çünkü tıka basa doldurduğumuz vitrin dağınık görünecektir. Ve müşterilerde dağınık olan firmalardan alışveriş yapmak istemez.
İkinci olarak satmak istediğimiz ürünün vitrinde odak noktasında olmasını sağlamalıyız. Vitrin aydınlatma tercihimiz çok önemlidir. Ürünü vitrine farklı şekillerde bulundurmalıyız. Bütün ürünler aynı yükseklikte olmamalı farklı farklı yükseklikte ve yoğunlukta olması da vitrini güzelleştirecektir.
Bir başka dikkat etmemiz gereken konu vitrindeki mankenler. Hepimizin bildiği ve gördüğü gibi mankensiz vitrin oluşturulamıyor. Burada dikkat etmemiz gereken nokta vitrinde manken olup olmaması değil vitrindeki mankenin ne şekilde durduğudur. Genelde vitrindeki mankenler hep hazır ol şeklindedir. İşte biz bu noktada vitrindeki mankenimizi bir taburede otururken ya da omzunu duvara yaslamış gibi bir şekilde bulundurursak daha dikkat çekici olacaktır.
Vitrin tasarımı neredeyse hayat kadar geniş “tasarım unsurlarının” hayal gücü parelelinde kurgulanmasıyla oluşturulur.
Vitrin tasarımı çok yoğun şekilde sanattan beslenir. Çünkü aynen sanatın insan duyguları üzerindeki etkileyiciliği net olduğu gibi sanattan beslenen vitrinlerin etkileyiciliği de nettir.
Yürüyeni durdurur.
Durdurduğunu baktırır.
Baktırdığını gördürür.
Gördürdüğünü etkiler.
Espass İstanbul un güçlü tasarım ekibi ile vitrin tasarımı özünde böyle bir işlev görür. Çünkü işin içinde tasarımın gücü vardır. İşin içinde insan doğasını birinci derecede etkileyen sahne sanatlarının hiçbir yerde bulunmayan bir tasarım iştihasıyla bambaşka bir algıya dönmesi durumu ve oluşan bu yeni tasarımlanmış durumdan da insanların büyülenmişçesine etkilenmesi vardır. Vitrin tasarımı nedir? Ve nasıl olmalıdır sorusuna belki bu iyi bir cevaptır. Vitrin tasarımı neredeyse hayat kadar geniş “tasarım unsurlarının” hayal gücü parelelinde kurgulanmasıyla oluşturulur.
Vitrin tasarımı görsel mağazacılık için temeldir. Vitrin tasarımı aynı zamanda markayı temsil eder. Markanın sahada yer alan gözde ve birincil derecede önemli parçalarından biridir. Perakende de vitrin tasarımı iyi mağaza markası ile kötü marka mağazası arasındaki kalite farkını belirleyen bir turnusol kağıdı gibidir.
Sonuçta hayatta her işte olduğu gibi mağazacılıkta da “iyi olan kazanır.”   #vitrintasarimi #espassistanbul  0212-281-81-61
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ,?
Gönder
Teşekkürler

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top