Huawei P10 ve P10 Plus akıllı telefonlarının Türkiye Lansman çalışmalarını Espass Istanbul Reklam Ajansı imzası taşıyor. Butik çalışmalarıyla seçkin ekibi tarafınan hayata geçirilen ve birbirinden seçkin, Kreatif, Açıkhava, TV ve Radyo çalışmalarıyla Huawei'nin Türkiye'ye hızlı bir giriş yapmasında çözüm ortaklığı yapmıştır. #Huaweitürkiye #lansmankampanyası #seo #grafiktasarimajansı #katalogtasarımı #webtasarım #dergiilani #inşaatreklamajansı #kurumsalkimlikajansı #türkiye #antalya #kayseri #gaziantep #istanbul #gayrimenkulreklamajnsı #inşaatreklamajansı #espassistanbul #02122818161 #broşürtasarım #dijitalreklamajansı #levent
Çalışma hayatında ilham almak için kreatif 5 yol!
Bu yazı ”Getting creative: 5 ways to spur inspiration at work” başlıklı yazının Türkçe’ye çevirilmiş versiyonudur.
Espass İstanbul olarak yenilikçi fikirlere dayanan görevler yapan insanlar uzun süreler boyu patronlarının ayaklarını yerden kesecek bir fikir ararlar. Bazıları rakiplerinin yaptıklarına bakarken, diğerleri yaratıcı düşüncelerin akıp gitmesine izin verir. Fakat insanlar genellikle bir sonraki büyük olayın fikrini bulmak için çabalar dururlar.
Ben en iyi fikirlerimden bazılarını koşarken ve zihnim oldukça temizken buldum. Bir keresinde yarı maratona hazırlanırken, kafamda ampulün yandığını hissettiğim – şirketimin iş sürecini ve bilgileri bir araya getiren bir ürün pazar sürmesi gerektiğini fark etmiştim. Bir sonraki çeyrekte, kullanıcı deneyimi üzerine fikirler geliştirdim ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan yeni bir çözüm ürettik.
Herkesin ilham bulma anları farklıdır ama anahtar nokta size neyin uygun olduğunu tanımlamaktır. Eğer ilham almak için çabalıyorsanız, işte size yeni düşünceler geliştirmek için 5 taktik:
1. Podyumda nasıl yürüdüğünüzü çözümleyin!
Özelleşmiş yayınlar okuyun, çok fazla insanlarla tanışın, Linkedin gruplarını takip edin ve endüstri analizlerini iyice sindirin. Endüstrideki gelişmelerden haberdar olmanın yolunu bulun ve bunu rutininizin bir parçası haline getirin. Espass Istanbul olarak rakiplerinizin ne yaptığını, müşterilerinizin neyi önemsediğini ve diğer endüstrilerde ne olduğunu bilmek önemlidir.
Eskiden çok fazla web sitesi incelerdim ve ilginç bilgileri toplardım. Daha sonra gelişmelerden haberdar olmak için Twitter’ı kullanabileceğimi fark ettim. Fakat Twitter sadece düşünce önderlerini, müşterileri ve saygı duyduğunuz partnerleri takip ettiğinizde yararlıdır. Bu listeyi oluşturduktan sonra, takip ettiğiniz insanlar en iyi fikirleri filtreleyelecekler, tek yapmanız gereken onları dinlemek ve okumak olacak.
2. Küçük bir şeyle başlayın
Elinize kağıt kalem almak – ya da büyük olasılıkla klavyede yazmaya başlamak- genellikle düşünce üretmenin en zor fakat aynı zamanda en önemli kısmıdır. Bilinciniz bir kez harekete geçtiğinde düşünceler gelecektir. Bu tıpkı çok uzun bir zamandır kullanılmayan bir musluk gibidir. Çalıştırmaya başladığınızda, su yavaş ve kirli akabilir fakat bir kere ivme kazandığında su artık daha temiz ve hızlıdır. Butik Ajans olarak her daim, Espass Istanbul Reklam Ajansı bunu gerçekleştirmekte üstüne yoktur.
Eğer bir sıçrama noktasına ihtiyacınız varsa, müşterilerinizin sizin hizmetiniz veya ürününüzle ne yaptıkları, ne sonuçlara ulaşmaya başladıkları üzerine düşünün. Müşteriler genelde sizin aklınızda olmayan şekillerde ürününüzü kullanırlar ve bu yaklaşımlar varolan ürüne yeni özellikler eklemek-çıkarmak ya da yeni ürünler geliştirmek için size yardım edebilir. Yenilik fırsatını kullanın ve müşterilerinize daha iyi hizmet vermek için ürününüzü geliştirin.
3. Zihninizi temizleye yardım eden bir aktivite bulun
Bazı insanlar zihinlerini boşaltmaları gerektiğinde koşuya çıkarlar, bazıları ise haftasonu kısa bir tatil yaparlar. Hangi aktivitenin düşüncelerinizin akmasını sağladığını bulun. Bu benim için koşmaktır. 10 millik bir koşunun 5 milinden sonrasında genellikle aklıma mükemmel düşünceler gelir.
Dış dünyayla ilişkinizi kesmek gerçek anlamda yaratıcı düşünmenize yardım edebilir. Gerçekten bütün cihazlarınızı kapattığınızda ve e-postalarınızı kontrol etmediğinizde, kendi içinize dönebilir ve yenilikçi fikirler bulabilirsiniz.
4. Etkili bir şekilde fikirlerinizi kaydedin
Sizin yaratıcılığınızı körükleyen aktiviteye bağlı olarak, düşüncelerinizin kaydını tutmak için kolay bir yol seçin. Hepimiz düşüncelerimizi unutmanın verdiği acıyı deneyimledik. Yaratıcı bir konsept bulmak yeterince zor olduğundan isteyeceğiniz en son şey onu unutmaktır. Ben durmak ve bir şeyler yazmak istemiyorum. Fikrimin aklına geldiği an ile ilgili birkaç cümle söylüyorum ve yoluma devam ediyorum.
Eğer uyumaya çalışırken genellikle düşünceler kafanızda dolanıyorsa, yatağınızın yakınından kağıt ve kalem bulundurun. Düşüncenizi yazmış olmanın verdiği rahatlık ile çok daha güzel uyuyacaksınız.
5. Çeşitliliğin fazla olduğu bir gruptan geri bildirim alın
Bir kere düşünceye sahip olduğunuzda, arkadaşlarınızdan, iş arkadaşlarınızdan, müşterilerinizden ve ortaklarınızdan fikir alın. Ne kadar büyük ve çeşitliliğin fazla olduğu bir gruptan fikir alırsanız o kadar iyi. İnsanlarla konuştuktan sonra, bu ilham anını elle tutulabilir bir hale sokmak için size yardım edebilecek birçok değişik tepkiye sahip olacaksınız. Bu elle tutulur konsepti bir prototipe çevirin, kurumsal kimlik çalışma ve çeşitli insanlardan oluşan bu gruba geri dönün ve hangi alanların geliştirilmesi gerektiği hakkında fikir alın. Espass İstanbul Reklam Ajansı bu süreç ile aynı zamanda tanıtım sunumunuz için de yararlı olacaktır. İlgi çekmeyen bir çok düşünce gördüm çünkü bunlar doğru şekilde sunulmamışlardı – güven, heyecan ve ikna edebilirlik yanları eksikti.
Yenilikçi fikirler düşünmek genellikle kolay değildir, fakat nereye bakmanız gerektiğini ve nasıl en iyi düşündüğünüzü biliyorsanız, bu düşünce üretme sürecinizi kolaylaştırabilir.
#espassistanbul #kurumsalkimlik #istanbulreklamajansı #inşaatreklamajansı #kurumsalkimlik #kreatifcalismalar #02122818161 #butikajans #logotasarim
Espass İstanbul Creative Reklam Ajansından Projeniz Hakkında Fiyat Teklifi Almak İçin 
Hemen Bize Ulaşın
:
Talatpaşa Cad. No. 130 K. 3-305  Levent/İstanbul
Tıkla Ara => 0212 281 81 61​​​​​​​ - 0553 383 90 82 

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top