Bugün Espass İstanbul Reklam Ajansı ile Eczane Tabelası nedir ve nasıl kullanılır noktasına değiniceğiz;
2014 yılında yürürlüğe giren tek tip eczane tabelası yasası ile ülkemizde faaliyet göstermiş olan eczanelerin tabelalarında görsel kirliliği, haksız rekabeti önlemek  amacıyla yapılan bir yürürlülüktür. Ayrıca Eczane tabelaları kırmızı ve beyaz renklerden oluşmaktadır.
Eczane tabelasının zeminleri kompozit olması gerekmektedir. Eczane harfleri ise vakum yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu tabelalar ışıksız olması gerekir. Işık kullanımı sadece eczane yazısı için geçerli olup diğer kısımlar ışıksız olması gerekir.
Eczane Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar;
Eczane tabelalarında yasal yönetmeliğe uyulması çok önemlidir. Yönetmeliğe göre zemin ölçüsü 200 cm, 300 cm ve 400 cm tabelalar için ölçü standartları bulunmaktadır. Ölçü standartları tabelanın beyaz ve kırmızı kısmı yanı sıra eczane pleksi kabartma harf yüksekliği ve eczana yası harf yüksekliği için de belirlenmiştir. 
Eczana tabelalarında taşıyıcı konstrüksiyon ve alüminyum kasası çok önemlidir. Tasarımı kadar imalatı ve montajı sırasında kaliteli malzemelerin kullanılması, bu tabelanın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Yürürlükte olan yasaya uygun olmayan bir tasarım ve imalat süreci sizin maddi kayıp yaşamanıza neden olacaktır.​​​​​​​  

Daha detaylı bilgi için Sağlık Bakanlığı Eczane Levha Standartları Kılavuzu bağlantısına tıklayarak kolayca inceleyebilirsiniz.  #espassistanbul #tabereklamajansi   0212 281 81 61
SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?
Gönder
Teşekkürler!

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top