Bizim için okulları hep kutsal yerler olarak görürüz. Ancak özel okulların (vakıflar hariç) ticari işletmeler olduğunu ve öğrencilerine kaliteli eğitim sunabilmek için öğrenci kaydına ihtiyaçları olduğunu unutmamak gerekiyor. Özel okullar piyasa koşullarında nasıl ayakta durabiliyorlar. Okul yöneticileri, okullarını doğru hedef kitleyle buluşturmak için ne gibi dijital ( online ),açık hava,tv ve radyo tanıtım reklam çalışmaları yapıyorlar? 
 
Okullar daha fazla öğrenci kayıt amacı doğrultusunda, potansiyel velilerle online ortamda bağlantı kurma ihtiyacı duyuyorlar. Ancak bunu nasıl yapabilecekleri konusunda yüksek endişeleri bulunmakta. Muhatap olduğumuz yeni veli kuşağının tüketim ve bilgiye erişme alışkanlarını iyi anlamak durumundayız. Bu yüzden özel okulların uygulayacağı tanıtım & reklam stratejileri, yeni trendlere ve yeni nesil veli davranışlarına uygun olmalıdır.
Dijital Veliler İle Tanışma İmkanları.
Muhatap olduğumuz yeni veli kuşağının bilgiye erişim alışkanlıklarının yanı sıra, reklam ve pazarlamada en önemli konu, hedef kitle belirleme. Konu çok basit.
Ülke olarak İnterneti ve Sosyal Medyayı Çok Seviyoruz.
Gelişen teknoloji ve ihtiyaçlarımız, ülkemizin dijital kullanım istatistikleri dünya kritelerinin çok üstünde olması ve %93.6 ile dünya sıralamasının ilk sırasındadır. İhtiyaçlarımızın hemen hemen çoğunu dijital ve  sosyal medya platformlarından Youtube, Facebook, Instagram ve Twitter'da dolaşarak, çeşitli etkileşimlerle hem hayatımıza değer katıyor, aynı zamanda buralar da vakit geçirmeyi çok seviyoruz. Yeni nesil diijtal bir nesildir ve her geçen gün daha da dijitalleşmeye devam edecektir.
Dijital Pazarlama ve İnternet Reklamcılığı Kaçınılmaz
 
Peki yukarıda bahsettiğimiz veli profili, özel okul araştırırken sizce ilk (eşe dosta sormanın dışında) hangi ortamlardan araştırıyor olabilir? Online mecralarda stratejik iletişim ve bu 
durumda özel okulların dijital pazarlama, internet reklamcılığını iyice kavrayacağız. Verimli bir şekilde kullanmalarının kaçınılmaz olduğunu söylemek bizce gerekir. 
 
Online ve Offline Reklamcılık
Birçok okul hala sadece bez afiş, ilan dağıtımı, dolmuş üzeri reklam ve reklam panoları gibi geleneksel reklam çözümleri kullanıyor. Bu yaklaşım bir yere kadar doğru. Ancak artık bütünleşik pazarlama devrindeyiz. 
Eğer söz konusu bir okul ise, sadece sokakta veya sadece internette var olarak marka algısını sağlıklı bir şekilde yaratmak zor ve yanlış bir yaklaşım. Biz her zaman dijital reklamların, genel planmanın büyük veya küçük bir kısmını oluşturması gerektiğini ve diğer mecralarla beslendiğinde daha iyi sonuçlar verdiğini söylüyoruz.
 
Sonuç Olarak Özel Okul Tanıtımı İçin Neler Yapılabilir?
 
Geleneksel mecraların aksine, online pazarlama taktikleri ölçülebilirdir, hedefleme yapılabilir, hedef kitleye özel içerik sunulabilir, deneme yanılma yoluyla iyileştirilebilir, geleneksel medyaya göre daha ucuz, etkili ve sürdürülebilirdir. Online pazarlama yaparken, üzerinde düşünülmüş bir stratejinizin, hedeflerinizin olması ve süreçleri sürekli iyileştirmeyi bilen bir ekibiniz olması gerekmektedir. Ancak özel okulların büyük çoğunluğu bu işi kendi içlerinde yapabilecek bir bilgi birikimine & kadroya sahip değildir..
Aslında özel okulların tüm pazarlama, reklam ve tanıtım faaliyetlerinden beklediği tek bir sonuç vardır. Potansiyel velilerle iletişime geçebilmek.
 
Espass İstanbul Reklam Ajansı, proaktif ekibiyle butik ve tam hizmet reklam ajansı. İşte bu amaçla 2006 yılından bu yana sektörde birbirinden özel markalar için oluşturduğu iletişim çözumleriyle. özel okullara reklam, iletişim, strateji desteği vererek, potansiyel velilerle iletişime geçmelerini sağlamaktadır.
#ozelokul #kolej #kayitzamani #tanitim #reklamajansi   0212-281-81-61
KREATİF HİZMETLER
Logo Tasarımı
Kurumsal Kimlik Tasarımı
Grafik Tasarımı
Katalog ve Broşür Tasarımı 
Konsept & Fikir Tasarımı 
Şirket Tanıtım Sunumu
Marka Konumlandırma 
Marka İsmi Yaratma 
Marka Konsepti ve Hikayesi Yaratma 
Marka Sloganı Yaratma 
Reklam Kampanyası Tasarımı
___
DİJİTAL HİZMETLER
Dijital Strateji Geliştirme 
Sosyal Medya Yönetim ve Danışmanlığı 
Google Reklam Verme
Facebook Reklamları 
Instagram Reklamları 
Twitter Reklamları 
Linkedin Reklamları 
Youtube Reklamları 
Influencer Marketing 
Web Site Tasarımı & Yazılım 
Landing Page 
Banner Tasarımları 
Mobil Web Sitesi 
Mailing & E-Bülten 
İçerik Pazarlaması
SMS ve Mailing Tasarımı
___
SEO & SEM
SEO Danışmanlığı 
Dönüşüm Oranı Optimizasyonu 
Google Adwords Reklamları 
Gmail Reklamları 
Mobil Uygulama Reklamları
PRODÜKSİYON HİZMETLER
Reklam Filmi 
Radyo ve Jingle
Radyo Reklamları
Tanıtım Filmi Çekimi
Okul Video Çekimi
Drone Çekimi
Okul Çekimi
___
MEDYA PLANLAMA VE SATIN ALMA
TV Prodüksiyon Planlama
Gazete - Dergi
Radyo Planlama
Outdoor - Indoor
İnternet
Otobüs Giydirme
Google Adwords
___
MATBAA HİZMETLERİ
Katalog - Broşür
Basın İlanı - El İlanı
Dergi - İnsert - Afiş
Davetiye - Kartvizit
Antetli, Diplomat Zarf, Dosya
___
PR ve ORGANİZASYON
Etkinlik Organizasyonu
Lansman Toplantıları
___
TABELA TASARIM
Işıklı Tabela 
Kabartma Tabela
Kapı Pleksi ve Giriş Pleksi 
___
PROMOSYON HİZMETLERİ
Ajanda, Bloknot, Kalem, Anahtarlık, Çanta vs..

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top