#espassistanbul #google #markalaşma #googleseo #kurumsal #reklamyapmak #kurumsalkimlik #istanbulreklamajansları #markayatırım #ziyaretçi #trafik #üstsıralar #satış
İnternet çağının yaşandığı günümüzde artık tüm aramalar İnternet üzeriden yapılmaktadır.
Kabul edilir ki en büyük arama motoru Google’dir. Firmanızın daha çok insana ulaşıp daha iyi iş yapabilmesi için Google aramalarında üst sıralarda olması gerekir. Kişiler firmanız ile ilgili arama yaptığında önce en üstteki sayfadan başlayarak arama yapacaklardır. Bu nedenle Espass İstanbul Reklam Ajansı, Google arama motorunda ilk sırada olan firma sayfaları daha çok ziyaretçi alacak ve böylece daha çok tanınacaktır.
Google de İlk Sırada Olmak İyi Bir Reklamdır
Eskiden firmalar reklam afişleri ile firmalarını tanıtmaya çalışırken günümüzde en büyük reklam aracı internettir. Google de ilk sırada olmak iyi bir reklam yapıyorsunuz demektir. Ve iyi bir reklam daha iyi satış daha çok iş demektir. Bir de para kazanmak için kurulan web siteleri vardır. Bu web siteleri sayfalarında yayınladıkları Google reklamlarının tıklanma sayısına göre para kazanırlar. Bu web siteleri için Google de ilk sırada olmak daha çok para kazanmak demektir. Peki, Google de ilk sırada olmak için neler yapılmalıdır açıklayalım.
Google de İlk Sırada Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?
İnternet sitenizin Google arama motorunda ilk sırada yer alması için öncelikle iyi bir web sayfasına sahip olmanız gerekir. Arama yapan kişilerin rahatça aradığını bulabildiği düzenli bir internet sitesi daha çok ziyaretçi alacaktır. Kişiler sayfanızda gezinirken kesin ve net bilgilere rahatlıkla ulaşabilmelidir. Espass İstanbul Reklam Ajansı ekipleri tarafından, sayfanızda arama yapan kişiyi çok fazla resim ve detay ile yormadan aradığına ulaşmasını sağlamalısınız. İkinci aşamada iyi bir SEO bulmalısınız. İyi bir SEO anahtar kelimeleri iyi seçip kullanacağından sizi Google aramalarında ön sıralara çıkartır.
Google Aramalarında İlk Sırada Olmak İçin Nerelere Kayıt Olmalısınız?
Google haritalara kaydınızı yaptırın. Espass İstanbul, böylece firmanız bulunduğu bölgede ilk sırada olacaktır. Örneğin İstanbul ilinde firmanız ile ilgili bir arama yapan kişi Ankara’daki firmadan önce sizi görüntüleyecektir. Foursguare kaydınızı yaptırdığınızda kullanıcıların check-in yapmaları sonucunda google ziyaret edilen bir sayfa olduğunuzu görerek sizi üst sıralara almasını sağlar. Firma rehberine kaydınızı yaptırınız. Bu sizin firma listelerinde yer almanızı ve tanınmanızı sağlar. Google yerel işletme kaydınızı yaptırmalısınız. Google plus kaydınızı yaptırınız. Bu kayıt coğrafi aramalarda ön sıralarda görünmenizi sağlar. Facebook yerel işletme kaydı yapınız. Farklı forum ve sarı sayfa sitelerine de kayıt yaptırabilirsiniz. Tüm bunlar Google aramalarında üst sıralarda yer almanızı sağlar. Ve Google arama motorunda ilk sırada yer aldığınızda firmanız için iyi bir reklam olacak, böylece işlerinizde gözle görülür bir artış meydana gelecektir.
İşin özü şu: Google’da görünür olmak için uygulayacağınız stratejiler arasında düşük riskli ve uzun vadeli faydaları olan yöntemler olduğu gibi, kısa vadede fayda sağlayan ama yüksek de bir risk seviyesine sahip olan yollar da mevcut.
Eğer bir işletme sahibiyseniz ve bu işletmenin ayakta kalması tamamen web sitenizin performansına dayalıysa, tercihen ikinci opsiyondaki yüksek riskli, düşük kaliteli ve kısa vadeli SEO tekniklerinden uzak durmanızda fayda var. Emin olun ki Google’da üst sıralarda çıkmak için başvurabileceğiniz sayısız onaylanmış teknik mevcut.
İşte bu tekniklerden biraz bahsedelim; Anahtar Kelime Analizinizi Yapın! Organik trafik anlamında iyi bir noktaya gelmek istiyorsanız kullanıcılarınızın arama yaptığı anahtar kelimeleri iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Site İçi İçeriklerinizi Optimize Edin! Anahtar kelime analizinin ardından site içi içeriklerinizle ilgili planlama yapmanız gerekiyor. Kullanıcılarınızın ihtiyaçlarına çözüm bulan, arama yaptıkları konularla ilgili en# iyi bilgiyi bulabilecekleri içerikleri üretmeniz ve sunmanız gerekiyor. #seo #google #reklam #satis #espassistanbul
Rakiplerinizi Belirleyin ve Analiz Edin!
Site içi SEO’nuzu eksiksiz bir şekilde planladınız, anahtar kelime analiziniz gerçekleştirdiğiniz, kullanıcılar doğrultusunda sitenizi optimize ettiniz. Peki, rakiplerinizi takip ediyor musunuz? Hangi SEO değerlerine sahip olduklarını, hangi anahtar kelimelerde pozisyon aldıklarını güncel olarak inceliyor musunuz? İşte yukarıda yönelttiğimiz tüm soruların cevabı için rakiplerinizin SEO değerlerinden başlamak üzere, site içi SEO performansında sizden hangi noktalarda önde, hangi değerleri daha yüksek ve hangi anahtar kelimelerden trafik alıyorlar bunları analiz etmeniz gerekiyor.
Güncel Verilerinizi Sürekli Olarak Takip Edin!
Google’da ilk sayfada çıkmak için yürüttüğünüz SEO operasyonlarında mutlaka aylık olarak verilerinizi takip etmeli ve not etmelisiniz. Zira analitik verileri incelemeden yol haritanızı şekillendirmeniz mümkün değil. Arama motoru yazılımlarının yayınladığı güncellemeleri takip etmeli ve mevcut durumunuzu sürekli olarak incelemeniz gerekiyor. Siz de işletmenizin, markanızın, ürün ve hizmetlerinizin Google 'da yapılan aramalarda ilk sıralarda çıkmasını ya da ilk sayfada yer almasını istiyorsanız bu yazıda belirtmiş olduğum noktalar üzerine dikkatle eğilmenizi tavsiye ediyorum. Eğer buna ayıracak vaktiniz yoksa veya kendinizi yeterli görmüyorsanız bir SEO uzmanı ile çalışıp bu işi onun yapmasını isteyebilirsiniz. İkinci bir yöntem olarak da bize ulaşarak bu işi profesyonel bir destekle çözüme kavuşturabilirsiniz.
Yapabileceğiniz tek şey, Google’ın ve diğer güvenilir kaynakların size sunduğu bilgileri, kendi işinize uygun olacak şekilde harmanlayarak ortaya sizin için en ideal olan arama motoru Optimizasyonu yöntemlerini keşfetmek. Eğer verilen kurallara uyar, yapılması gerekenleri uygular ve kalite ile özgünlükten ödün vermezseniz, siz de bir gün Google’da ilk sıraları görebilirsiniz. Hem söylesenize; neden olmasın?

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top