#espassistanbul #medyaplanlama #sosyalmedyayönetimi #tasarımajansı #design #katalogtasarım #medyaplanlama #istanbulreklamajansları #medyasatınalma #creativeagency
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişen alışkanlıklar, hayatın diğer alanlarında olduğu gibi sağlık alanında da kişilerin algısını değiştirmeye devam ediyor. Sağlıklı yaşam algısı, önceleri doktora düzenli gitmek ve gerekli durumlarda tedavi olmakla sınırlı iken; şimdilerde doktora gitmek yerine teknolojik cihazlar ve bilgiye erişimin kolaylaşması sayesinde kendi kendimizi iyileştirmeye yöneliyoruz. Adımlarımızı sayıyor, yiyeceklerimizin değerlerini ölçüyor, kan basıncı, kalp atışı, şeker ve su ihtiyacı gibi tüm bilgileri bileğimize taktığımız bir cihazdan anında öğrenebiliyoruz. Doktorumuza danışmak için klinikten randevu almıyor onun yerine doktorlara sosyal medya hesapları üzerinden soru sorabiliyoruz. Sağlık ile ilgili herhangi bir şüphe duyduğumuzda arama motorlarına dalıyor, bloglardaki makalelerden, kanallardaki videolardan bilgi ediniyoruz.
Bu durum sadece hasta ve doktorlar ile sınırlı kalmıyor elbette; ilaç firmaları, tıbbi cihaz üretici ve satıcıları, hastaneler, eczaneler gibi tüm sağlık ve sağlık ürünü kuruluşları müşteri ve hedef kitleleriyle iletişime geçebilmek, satış ve verimliliği arttırmak, bilinirlik sağlamak gibi uygulamalar için dijital medya yeteneği kazanmaya ihtiyaç duyuyor. Medikal içerik yönetimi, sağlık iletişimi uygulamaları, dijital platformların hangisinin en doğru olduğunun belirlenmesi bunların tasarımı gibi tüm çalışmaların yürütülmesi, üstelik yasal kısıtlamalar çerçevesinde yönetmelikle uygun olmasının sağlanması firmaların kendileri için büyük bir iş yükü anlamına geliyor. Bu nedenle bu firmalar medikal reklam ajansları ile çalışmayı tercih ediyor.
Medikal Firmalar İçin Dijital Medya Stratejileri
Sağlık sektörünün en önemli rollerine sahip ürünlerinden olan  tıbbi teşhis ve tanıma cihazları, her ne kadar ileri teknoloji uygulamalarından faydalanarak üretilmiş olsalar da, iş pazarlama ve dijital medyada var olmaya gelince biraz daha farklılaşıyor. Diğer endüstriyel ürünlerin dijital medya pazarlamasında gerisinde kalan bu ürünler için, kendi saygıdeğer alanlarında öne çıkabilme fırsatları da bulunuyor. Bu da elbette doğru bir pazarlama stratejisiyle mümkün oluyor.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Back to Top